JAK PROFESJONALNIE MALOWAĆ USTA? + o utrwalaniu szminki i powiększaniu ust makijażem.

             

Większość kobiet maluje usta w swoim życiu tysiące razy. Jeżeli czytasz ten post prawdopodobnie również do nich należysz. Ale czy zadałaś sobie kiedyś pytanie, czy wiesz jak to robić tak, aby podkreślić swoją urodę i wydłużyć trwałość makijażu ust? Dodatkowo za pomocą pewnych trików można je także powiększyć. Jest to pożądane  przez większość kobiet. Co dziwne część kobiet naturalnie obdarzonych dużymi ustami także stara się je jeszcze powiększyć. Kończąc ten krótki wywód o „operacjach plastycznych” za pomocą makijażu, zapraszam Cię serdecznie na post o malowaniu ust i sposobach utrwalania szminki… Wszystkie porady zaczerpnęłam z różnych zagranicznych makijażowych źródeł.


1.       Przed malowaniem ust dobrze byłoby pozbyć się martwego naskórka, aby nie był widoczny pod warstwą szminki. Do peelingu ust można użyć specjalnych peelingów, jednakże szczoteczka do zębów doskonale spełnia to zadanie.

Więcej takich porad znajdziesz na naszym Facebooku

2.       Po peelingu musimy nawilżyć usta. Wystarczy zwykła pomadka do ust.  Krem do twarzy może nie nawilżyć ust wystarczająco.
3.       Gdy pomadka się wchłonie zabieramy się za konturowanie. Staramy się nie wychodzić poza granice ust. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja w której usta nie są symetryczne. Ja naturalnie mam nie symetryczne usta, więc jak ich z jednej strony nie domaluję to ewidentnie widać asymetrię. Przy używaniu konturówki i szminki należy pamiętać także o kącikach ust. Niektórzy o tym zapominają i wygląda to dość śmiesznie, zwłaszcza przy ciemnych odcieniach szminki. Czasem zdarza się to wokalistkom, podczas śpiewu nie da się tego niestety ukryć J
PORADA: KONTURÓWKA MOŻE BYĆ W KOLORZE SZMINKI LUB W ODCIENIU NATURALNEGO KOLORU UST. Inne odcienie wyglądają bardzo nienaturalnie i jak” z dawnych lat”, kiedy w ten sposób podkreślało się kształt ust.

4.       Kolej na szminkę. Na początek zachęcam to sprawdzenia jaki odcień szminki do Ciebie pasuje. Dowiesz się tego w naszym poście o czerwonych szminkach.  Dla utrwalenia szminki dobrze jest nie nakładać jej bezpośrednio, lecz  za pomocą małego pędzelka i delikatnie wetrzeć kolor w skórę ust.

5.       Teraz przychodzi kolejny moment na utrwalenie szminki.  #sposobybabć
 Są dwie możliwe opcje. Albo pudrujemy pomalowane szminką usta bezpośrednio za pomocą sypkiego pudru, albo nakładamy na usta jedną warstwę z chusteczki higienicznej i przez  nią pudrujemy usta. Moim zdaniem pierwszy sposób jest lepszy.
PORADA: Gdy już mamy przy sobie chusteczkę możemy ją delikatnie docisnąć do ust po nałożeniu szminki i zebrać nadmiar produktu.

6.       Kolejnym punktem jest  ponowne nałożenie szminki pędzelkiem. I odciśnięcie nadmiaru chusteczką.
PORADA: Aby szminka nie odbiła się na zębach można użyć triku. Mam nadzieję, ze uda mi się opisać to w sposób nie budzący niepotrzebnych skojarzeń. Aby uniknąć odciśnięcia się szminki na zębach należy umieścić palec w ustach i go wyciągnąć. Nadmiar  szminki zostanie na palcu.

Możesz zadać pytanie: „ Po co tyle warstw szminki? Nie wystarczy jedna?
Odpowiedź brzmi następująco: „ Po to nakładamy tyle warstw, ponieważ zjedzenie ich wszystkich wymaga więcej czasu” J


OPERACJA PLASTYCZNA ZA POMOCĄ MAKIJAŻU, czyli jak optycznie powiększyć usta makijażem…


1.       Gdy szminka znajduje się już na ustach, możemy je nadal optycznie powiększyć nakładając na łuk kupidyna (łuk na górnej wardze) odrobinę rozświetlacza lub jasnego cienia do powiek.

Więcej takich porad znajdziesz na naszym Facebooku2.       Także nałożenie na  środek ust odrobinę błyszczyka optycznie je powiększy. Również możemy nałożyć jaśniejszą szminkę na środku ust, a ciemniejszą na resztę powierzchni  i zatrzeć granice obu szminek.

PORADA: W celu powiększenia optycznie ust można na zgięciu pod dolną wargą nanieść odrobinę bronzera. Stworzymy w ten sposób cień, który uwydatni dolną wargę.

Podsumowanie:
Peeling, nawilżenie, konturówka, warstwa szminki, puder, warstwa szminki + ewentualne opcje z powiększaniem ust J

                W ten sposób wyglądają makijażowe triki związane z nakładaniem szminki na usta. Masz jakieś własne sposoby na malowanie ust lub utrwalanie szminki? Napisz w komentarzu…


Pozdrawiam,
A.T.

7 komentarzy:

  1. o mamo dużo tego! Ja używam głównie kolorowych błyszczyków bo mam strasznie suche usta ale muszę zacząć malować się szminką i porady bardzo mi się przydadzą :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super, na pewno się przyda! Dopiero niedawno zaczęłam używać szminki i przyda mi się trochę rad odnośnie malowania ust :)

    OdpowiedzUsuń
  3. świetny wpis na pewno się przyda, choć dodałabym więcej zdjęć ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Imperium Kobiecości , Blogger