PONADCZASOWE TRENDY W MAKIJAŻU - CZERWONA SZMINKA

Pierwsze co zawsze przychodzi mi do głowy gdy pomyśle o czerwonej szmince to klasyka, elegancja, ponadczasowość, a przede wszystkim seksapil. Przed oczami mam takie ikony jak Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor. Moda na nie nie przemija malują się nimi znane kobiety takie jak Dita von Teese, Megan Fox. 


Dlaczego jest to pożądany kolor? :

- czerwony kolor na zasadzie kontrastu z kolorem zębów optycznie wybiela ich kolor ten trik jest wykorzystywany np. przez producentów pasty do zębów, (czerwona pasta do zębów uwydatnia czerwień dziąseł przez co zęby wydają się bielsze)
- w makijażu stawiając na intensywną czerwień ust już nie musimy mocno podkreślać oczu, bo pierwsze skrzypce grają usta ( w zasadzie jest to niewskazane, chcemy przecież zachować harmonie w makijażu)
- pasuje do opalonej skóry jak i do bladej oraz do każdego koloru włosów 
 
- na pewno przyciąga wzrok 

- moda na ten kolor nie przemija, temu kolorowi nie potrzeba ciągłego wylansowania przez celebrytki...

Warto pamiętać o dobrym kryjącym podkładzie stosując czerwoną szminkę.
Intensywna czerwień może podkreślać niedoskonałości, zaczerwienienia skóry. Szybki poradnik jak dobrać odpowiednią tonacje szminki w zależności od typu urody. 
U niektórych osób się sprawdzi się ta zasada u niektórych nie. Są szczęściary u których szminki na ustach w tonacjach ciepłych i zimnych idealnie pasują.Typ chłodny wybieraj szminki w odcieniu z domieszką niebieskich, fioletowych tonów 
Typ ciepły dla ciebie są dobre szminki w typie ciepłych,pomarańczowych tonów, koralowych tonów. 

Tutaj zamieszczam kilka przykładów:
czerwonych szminek w typach ciepłym i zimnych
morelowa szminka, koralowa, lekkie pomarańcze
winna szminka,  wiśniowa, czerwień strażacka,


Osobiście mogę polecić szminkę mac w kolorze russian red. Co do szminki mogę powiedzieć, że jest niezwykle trwała i ma głęboki intensywny odcień. Podoba mi się ten fakt, że jest to matowa szminka.  
Bądź z nami na bieżąco:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Imperium Kobiecości , Blogger