PIELĘGNICA DO WŁOSÓW - JAK ZREGENEROWAĆ ZNISZCZONE WŁOSY
        Jak to bywa po zimie większość kobiet zmaga się ze zniszczonymi włosami. W zimie z powodu zmieniających się temperatur, ogrzewania wewnątrz domu, nasze włosy są suche i zniszczone, a gdy dodatkowo je rozjaśniamy, koloryzujemy, wyglądają nie najzdrowiej. Ale jest na to sposób! I dzisiaj podzielimy się nim z Wami! Chodzi o pielęgnice:)
Najpierw zacznijmy od definicji...

Pielęgnica to nowy trend w dziedzinie pielęgnacji włosów - kuracja na chłodno z wykorzystaniem ultradźwięków i podczerwieni.  Dzięki temu zapewnia regenerację zniszczonych tkanek włosów oraz stymuluje cyrkulację krwi w skórze głowy. Zabieg pielęgnicy sprawia, że włosy są zdrowsze, silniejsze, grubsze, a zarazem błyszczące i jedwabiste,  jednocześnie pogłębiając ich kolor.

Wykorzystanie promieniowania podczerwonego zapewnia powstawanie w aminokwasach nowych wiązań, przywracając elastyczność włóknom włosa, a jego łuska zostaje domknięta. W skrócie bezpośrednio regeneruje uszkodzoną tkankę włosa. Ciekawostka: wcześniej promieniowanie wykorzystywano przede wszystkim w  medycynie, m.in. w przypadku gojenia się ran, a teraz wykorzystuje się właśnie w regeneracji zniszczonych tkanek włosa. Z kolei działanie ultradźwięków zapewnia efektywne wnikanie cząsteczek wody, białek, substancji odżywczych bezpośrednio do wnętrza kory włosa. 

 Plusem jest to, że nie ma potrzeby ogrzewania włosów, zapobiega to puchnięciu i rozszerzaniu łuski włosa, dzięki czemu kora włosa zostaje odbudowana, zapobiega rozdwojonym końcówkom i łamliwości włosa.

Dla kogo?
Dla posiadaczek włosów farbowanych, zmęczonych, zniszczonych zabiegami chemicznymi, czynnikami atmosferycznymi, promieniowaniem UV, a także środkami do stylizacji, suszarką, lokówką, czynnikami mechanicznymi, chlorowaną wodą.

Jak wygląda taki zabieg?
Najpierw fryzjerka myje nam włosy, podsusza je i dzieli na kilka partii. Nakłada na włosy krem czy odżywkę, rozmasowuje je dokładnie we włosy. Później używa się specjalnego żelazka do włosów z podczerwienią i zaciska nim poszczególne partie włosów po kilka razy każde, tak jak używa się prostownicy do włosów, aż składniki odżywcze w kremie/odżywce całkowicie się wchłoną. Na sam koniec spłukuje się dokładnie włosy letnią wodą, wysusza i gotowe.
Ile trwa jeden cykl kuracji?
Zaleca się by kuracja trwała około 2 miesiące. Wtedy proteiny zawarte we włosach zostaną uzupełnione, elastyczność włosa wzmocniona, a składniki odżywcze zostaną efektywnie wchłonięte. Jeden zabieg nie jest wystarczający, ponieważ składniki odżywcze z czasem się spłukują, ale systematyczność sprawi, że zostaną one wchłonięte przez cebulki włosów, a my będziemy cieszyć się zregenerowanymi i pięknym włosami :)

Efekt
Ania skorzystała z zabiegu pielęgnicy w Studio Wizażu i Stylizacji w Rzeszowie i rzeczywiście jest u niej widoczna znaczna różnica już po pierwszym zabiegu. Z resztą sami zobaczcie :) Sama również zachęciłam się do spróbowania i powiem Wam, że włosy już po pierwszej wizycie wyglądają  znacznie lepiej. Tak więc cała kuracja jest bardzo kuszącą opcją :)

PRZED
PO

Końcowy efekt


Teoria już za nami a jak wygląda to w praktyce? Wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane po przeczytaniu rozmowy Ani z panią Marzeną:)

 Rozmowa z Marzeną Cetnar ze Studia Wizażu i Stylizacji w Rzeszowie:

A: Czym jest zabieg pielęgnicy?
M: To nowy trend w dziedzinie pielęgnacji, kuracja na chłodno bez wykorzystania ciepła z wykorzystaniem ultradźwięków i podczerwieni.  Dzięki temu zapewnia regenerację zniszczonych tkanek włosów oraz stymuluje cyrkulację krwi w skórze głowy.

A: Jak długo funkcjonuje na rynku:
M: Około  dwa, trzy lata.

 A Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu pielęgnicą:
M: Nie ma przeciwwskazań przed i po wykonaniu zabiegu.

A: Polecany jest dla wszystkich, którzy często stylizują i farbują włosy?
M: Tak. Zwłaszcza dla rozjaśnianych, zmęczonych codzienną pielęgnacją, bo dzięki tej podczerwieni substancje aktywne są absorbowane przez włosy, bardziej w nie wnikają. 

A: Jak długo powinna trwać kuracja pielęgnicą?
M: Potrzeba około 2 miesięcy by pigmenty zakotwiczyły się w włosie. Wtedy staje się on bardziej odporny na uszkodzenia, grubszy i elastyczny. 

A: Jak często powtarza się taką kurację?
M: Przy zniszczonych włosach nawet raz w tygodniu, a potem częstotliwość się zmniejsza nawet do 2 tygodni. Istnieje teoria, że zniszczonego włosa nie da się uratować, dlatego namawiam klientki, by dbały o włosy, by były nawilżone, bo pozostawienie włosa samemu sobie na czynniki atmosferyczne, stylizacje nie przynosi dobrych rezultatów. A gdy się o nie dba, włosy nie niszczą się tak szybko.

A:  Kiedy zaleca się stosowanie pielęgnicy? 
M: Zaleca się zwłaszcza gdy w zimie jest ogrzewanie, a latem gdy mamy do czynienia ze słona wodą i słońcem.

A: Jaki jest efekt po pierwszym zabiegu?
M: Uzależnione jest to indywidualnie. Jednemu będzie się trzymało dłużej, a niektórym krócej i może wypłukać się po dwóch umyciach. Gdy będziemy uzupełniać te proteiny często, to mają one szanse zakotwiczyć się we włosie i  tam zostać, budują ten włos tak jakby od nowa od środka. Dzięki temu on staje się elastyczny, odporny na uszkodzenia, już tak szybko się nie niszczy, końcówki nie powinny się rozdwajać. Działa to w ten sposób.

A: Czyli w zależności od przypadku?
M: Jedne włosy trzymają ten pigment bardziej, niektóre będą oporne tak jak rozjaśnianie, niektóre przyjmą farbę, a niektóre nie. Indywidualnie.

A:Co się aplikuje na włosy ? Ampułkę z maską  do włosów?
M: Można sama ampułkę, ale my dla wzmocnienia mieszamy ją z maska do włosów. Najlepiej żeby maska była treściwa. Ja polecam maskę opartą  na naturalnych składnikach, żeby była pozbawiona silikonów, parabenów, olejów mineralnych.

A: Jakie są jeszcze zalety regeneracji włosów przez pielęgnicę?
M:Pielęgnica wykorzystuje tylko podczerwień i ultradźwięki, nie nagrzewa się, co zapobiega też pęcznieniu włosa. Składniki aktywne wnikają we włosy, co potęguje efekt działania maski ampułki.

A: A w porównaniu do sauny czym się wyróżnia?
M: W porównaniu do popularnej sauny jest skuteczniejsza. Po saunie jest ciężej domknąć łuskę włosa. Pielęgnica bardziej wygładza włos.

A: Czyli jak włosy są dobrze nawilżone to lepiej się je farbuje?
M: Można również wprowadzić mieszankę koloryzującą za pomocą pielęgnicy, barwnik zostanie głębiej wchłonięty we włos i zakotwiczony, co  zapobiega szybszemu wypłukiwaniu się koloru.

A: A jak wygląda to cenowo?
M: Cena jest uzależniona od długości włosów, ich gęstości i od tego czy wykonujemy też strzyżenie. Kształtuje się od 40 - 70zł. W tym przypadku polecam również strzyżenie, bo podcinanie końcówek jest jedną z form pielęgnacji włosów.

A:Dziękujemy za rozmowę
M: Dziękuje.


Mam nadzieje, że informacje na temat pielęgnicy okazały się przydatne, a rozmowa z panią Marzeną rozwiała wszelkie wątpliwości. A Wy słyszeliście już o nowym sposobie regeneracji włosów? Korzystacie z pielęgnicy w salonach fryzjerskich? Zachęcamy do komentowania :)

Pozdrawiam,
Kasia
8 komentarzy:

 1. Nigdy o tym zabiegu nie slyszalam, a brzmi ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 2. Super to wygląda! I szczerze powiem, że jak zobaczyłam zdjęcia, to spodziewałam się o wiele wyższej ceny za sam zabieg. Jestem więc bardzo pozytywnie zaskoczona i pewnie będę pytać o ten zabieg swojego fryzjera :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że się podoba:) Życzymy najlepszego w pielęgnacji włosów :* Pozdrawiam :) Kasia

   Usuń
 3. Jak długo utrzymuje się efekt. Po zrobieniu serii zabiegów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to kwestia indywidualna uzależniona od rodzaju włosa, bo z bardzo zniszczonego włosa, te substancje szybciej się wypłukują. Efekt utrzymuje się maksymalnie 2 miesiące. Pozdrawiamy :* Kasia

   Usuń
 4. Zabieg godny uwagi, będziemy polecali naszym klientom. Pozdrawiamy Dr Hair.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za rzeczowe informacje 😊

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Imperium Kobiecości , Blogger