JAK NIE DAĆ SIĘ PRZEDŚWIĄTECZNEJ GORĄCZCE?      Święta święta tuż, tuż, ale kiedy pomyślę o tym co trzeba przed nimi zrobić, to czuję tremę. W tym roku nie dam się ponieść przedświątecznej gorączce! Dlatego chciałabym Wam przedstawić kilka sposobów na to, by bezstresowo się do nich przygotować.


        Sama w nadmiarze obowiązków zostawiałam wszystko na ostatnią chwilę i już nie wiedziałam od czego zacząć...Szczęściarze Ci, którzy są zapraszani na święta i nie muszą się o nic martwić :) Bo przecież Święta to nie tylko zakupy, prezenty, obowiązki tylko czas spędzony z rodziną, czy przyjaciółmi. Dobrze jest nabrać dystansu i po prostu nauczyć się cieszyć Świętami tak jak dzieci :) Myślę, że są one najlepszym przykładem dla dorosłych, mają frajdę z choinki, światełek, pysznych pierników i biegają radosne, ciesząc się, że są już Święta :)

No więc zaczynamy!

Nr 1 Najważniejsze jest organizacyjne podejście do tematu - wiem, zawiało nudą :D Ale stworzenie listy zakupów, listy dań jakie chcemy przyrządzić oraz stworzenie planu, kiedy to zrobimy i kiedy posprzątamy,  najlepiej zrobić kilka dni wcześniej. Później tylko pozostaje odfajkowywanie:)
 • Każdy lubi gdy w Święta jest czysto, dlatego dobrze jest zrobić większe porządki np.
  w weekend wcześniej, tak by jakieś drobne rzeczy tj. odkurzanie, czy umycie łazienki zostały, przeddzień, aby w Wigilią nie myśleć, o tym że żyrandol jest brudny, a firanki szare, a jak się zapomni to trudno...to tylko firanki.

 • Prezenty dobrze jest zamówić na zapas nawet z 2 tygodniowym uprzedzeniem :)

 • Gdy nie ogarniamy gotowania, czy pieczenia, możemy coś po prostu zakupić w sklepie lub poprośmy o pomoc siostrę, czy ciocię. Jeśli spędzamy Wigilię wspólnie to rozdzielmy przyrządzanie rożnych dań pomiędzy członków rodziny i zmniejszymy wtedy nadmiar pracy. Jeśli nie zmieścimy się w liczbie 12 dań, jak mawia tradycja, to możemy w to wliczyć również każdy placek jak i herbatę, po degustacji :) i już mamy 12 dań :)

 • Poproś o pomoc w przygotowaniach w kuchni brata, chłopaka, czy tatę, oni również potrafią kroić warzywa czy lepić uszka, trzeba tylko chcieć - a nie tylko kobiety potrafią gotować :)

 • Jeśli i u Was ubiera się choinkę w Wigilię, można ją przynieść z jednodniowym wyprzedzeniem i przygotować dekoracje, tak, by w Wigilie nie było zamieszania

 • Drobne dekoracje, wieniec, światełka w pokoju, czy różne inne projekty jakie chcemy przygotować również zamontujmy wcześniej :)

 • Dzieci by miały zajęcie, mogą robić łańcuchy z papieru albo można włączyć im świąteczne bajki, lub pozwolić ubrać choinkę

 • By praca była nam milsza włączmy kolędy albo świąteczne piosenki: lubię słuchać
  Franka Sinatrę albo Micheala Buble czy polskie kolędy Mazowsza :)

 • Komplement jest w rodzinie mile widziany, a gdy pojawia się zgryźliwa uwaga to odpuść! Musielibyśmy nic nie robić, żeby nic o nas nie mówili i nie przejmujmy się bo w głębi duszy to i tak wszyscy się kochają:) 

 • Jak ogarnia Cię zdenerwowanie, idź na spacer- uspokaja:) 

 • Nie zapominajmy o pozostawieniu czasu dla siebie, by się ładnie ubrać i przygotować :)

 • Nie wszystko musi być idealne, i jak jeden cytat mówi "Nie pozwól, by coś idealnego zastąpiło coś naprawdę dobrego". Gdy coś nam nie wyjdzie, nie upiecze się prawidłowo albo jakieś nowe danie nie wyjdzie to nie jest koniec świata, to tylko posiłek, i na pewno chociaż jedno danie nam się uda :)

 • Święta to czas kiedy się zatrzymujemy, zwalniamy tempo, po całej przedświątecznej pracy usiądź, porozmawiaj z bliskim, obejrzyj dobry film np "Holiday", pobaw się z dziećmi, zadzwoń z życzeniami do przyjaciela to na pewno poprawi Ci humor :)

 • Pamiętaj! Degustacja podczas pieczenia i gotowania, jak i satysfakcja z pracy jest bezcenna - za wszystko inne płacisz karta  MasterCard :D

 • Z innej beczki to polecam kupno rumianku, czerwonej herbaty czy zrobienie kompotu ze śliwek - na niestrawność :D

       Mam nadzieje, że post pomoże Wam poczuć ulgę w  przygotowaniach i żadna przedświąteczna gorączka Was nie opanuje. Ja wciąż staram się wyluzować i pamiętać, że rodzina jest tylko jedna i nie wiadomo, ile jeszcze wspólnych Świat przed nami, więc doceńmy to!:)

         A Wy jak radzicie sobie ze świątecznymi przygotowaniami? Chętnie się dowiem :)
Życzę Wam spokoju, radości i przedświątecznego LUZU :*:)


To również może Ci się spodobać:

JAK NOSIĆ SWETRY. 5 SPOSOBÓW


Pozdrawiam,
K.T.

Bądź z nami na bieżąco:

1 komentarz:

Copyright © 2014 Imperium Kobiecości , Blogger