BOCZNY HOLENDERSKI WARKOCZ

                 Mamy dla Was nowy filmik. Tym razem coś całkiem innego. Pokażemy Wam jak wykonać ten niesamowity boczny holenderski warkocz. Pod spodem dokładny opis wykonania wraz ze zdjęciami.
            Pierwsze co potrzebujemy zrobić to wyznaczyć sobie przedziałek. Według własnego uznania, jednakże przedziałek na środku musimy wykluczyć ponieważ nie uzyskamy z nim pożądanego efektu.             Przy przedziałku wybieramy 3 pasma włosów. Zawijamy je jak przy zwykłym warkoczu z tym wyjątkiem, że pasma kierujemy pod spód (przy zwykłym francuzie pasma włosów przekładałybyśmy jedno nad drugim).
             Do każdego z pasm podczas zaplatania dobieramy odrobinę włosów. Kontynuujemy tą czynność, aż wszystkie luźne włosy zostaną zaplecione.
            Gdy jesteśmy na tym etapie. Resztę włosów pleciemy jak najzwyklejszy warkocz, ponieważ nie zostają nam już włosy, które mogłybyśmy dobierać do warkocza.      
      Związujemy warkocz gumką do włosów.


            Teraz staramy się ukształtować warkocz, żeby był większy i bardziej elegancki. Zaczynamy od dołu. Przytrzymując jedną ręką jego koniec, wyciągamy odrobinę włosów z poszczególnych partii warkocza, tak aby uzyskać efekt grubego warkocza, ale aby go nie zniszczyć.  Tą czynność powtarzamy na całej długości.             Na końcu przypinamy wsuwkami z tyłu te włosy, które opadają na szyję. Staramy się ukryć wsuwki pod warkoczem.
            Gotowe. Piękny holenderski warkocz.


            Jak Wam podobają się warkocze? Lubicie je nosić? Ich wykonanie jest dla Was łatwe, czy wręcz przeciwnie? Czekam na Wasze odpowiedzi.


Pozdrawiam,
A.T.
Follow my blog with Bloglovin           

Bądź z nami na bieżąco:

4 komentarze:

 1. Ja bardzo lubię właśnie robić warkocze od boku, czy to małe delikatne drobne, aż po takie grube. Nie trzeba mieć wcale takich bardzo grubych włosów, żeby na taki wyglądał :) Super post :)
  Dziękuję za odwiedziny u mnie pozdrawiam :)
  Tak Po Prostu BLOG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście nie trzeba mieć grubych włosów, żeby warkocz był duży. Wystarczy trochę nad nim popracować :-)
   Dziękujemy za komentarz :-)

   Usuń

Copyright © 2014 Imperium Kobiecości , Blogger